Przeprowadzki z dziećmi - Gdańsk.

Dzieciaki i zwierzęta w trakcie przeprowadzki. Jak je do tego przygotować?

Temat przeprowadzek ciąg dalszy. W tym artykule poradzimy Wam, jak przygotować na nowe miejsce dzieci i domowych pupili, którym taka zmiana może naprawdę przewrócić życie do góry nogami.

Co zrobić, aby dzieci i zwierzęta dobrze zniosły przeprowadzkę?

Dbając o bezpieczeństwo oraz spokój w rodzinie najlepiej na czas przewozu rzeczy podczas przeprowadzki zorganizować dla młodszych dzieci oraz zwierząt opiekę poza domem. Ustalcie to wcześniej z rodziną lub opiekunką, która miałaby się nimi zająć. Ważne jest, aby opiekunka w miarę możliwości przewidziała jakieś atrakcje, szczególnie dla dziecka, na czas nieobecności rodziców. Ciekawe zajęcie i zabawa pozwolą zając się czymś i fajnie spędzić czas, bez płaczu i zbędnego stresu. Nasze propozycje na spędzenie kilku godzin z dziećmi podczas przeprowadzki: wyjście do kina na śmieszną bajkę, spacer z wizytą na placu zabaw lub szalona wycieczka do parku rozrywki. Jeżeli natomiast chodzi o psich lub kocich domowników, to wystarczy im zapewnienie pokarmu oraz picia, spacery w godzinach ich regularnych wyjść na zewnętrz oraz troskliwa opieka. Macie w domu węża, jaszczurkę lub chomika? W takim przypadku należy dokładnie wyjaśnić i najlepiej „oswoić” wcześniej zwierzę z nowym opiekunem, dla bezpieczeństwa obu stron.

Jak przygotować zwierzęta do transportu?

Przeprowadzki z pupilami - Gdańsk.
Przeprowadzki z pupilami – Gdańsk.

To bardzo ważna kwestia. Wy jako właściciele zwierząt jesteście za nich odpowiedzialni, w czasie przeprowadzi również nikt Was nie zwalnia z tego obowiązku. Dlatego postarajcie się zapewnić swoim podopiecznym bezstresowy przewóz zarówno do ich czasowych opiekunów, jak i do nowego domu. Przecież psa lub kota nie umieścicie w kartonie i nie przewieziecie transportem, jak paczkę z ubraniami. Jeśli posiadacie transporter dla zwierząt, to super, wykorzystajcie go do przewozu zwierzaka chroniąc go przed wstrząsami oraz hałasem.

Zmiana Waszego domu nie oznacza zmiany domu Waszych zwierząt.

Przeprowadzki z pupilami - Gdańsk.
Przeprowadzki z pupilami – Gdańsk.

Często zdarza się, że przeprowadzając się do nowego miejsca chcecie, aby wszystko było nowe, ładne i czyste. To doskonały pomysł dla Was, zmiana otoczenia często wpływa na rozpoczęcie nowego, innego życia. Jednak zwierzęta będą miały trudność w przywyknięciu do „nie swojego „ terenu, a dodatkowe zmiany w postaci nowych rzeczy będą dla nich dodatkowym ciosem. Nowy dom, inny ogród, inne ścieżki spacerowe to już i tak wiele i w zupełności wystarczające zmiany. Jeśli zafundujecie im dodatkowo nową klatkę, miskę czy terrarium, to zwierzak może dostać szoku. Takie przeżycia z pewnością odcisną piętno na jego psychice, a nawet mogą prowadzić do zaburzeń. Dlatego powinniście szanować rzeczy swoich podopiecznych z taką samą starannością jak własne, aby nowy dom potraktowały jak swoje miejsce na ziemi.

To wszystko na dziś, mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Wam w problemach nad jakimi zastanawialiście przed rozpoczęciem pakowania do przeprowadzki z dziećmi oraz zwierzętami. Wasze pociechy mniejsze, czy większe, dzieciaki, czy zwierzęta potrzebują opieki i uwagi. Jeśli chcecie przyśpieszyć proces przeprowadzki i wyznaczyć termin przewozu dogodny dla Was, to zapraszamy do złożenia rezerwacji na naszym portalu pakupaku.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *